g33koskop_lipanj09


Srećom pa živimo u vrijeme kad se čuda mogu snimiti. Srećom pa živimo u vrijeme kad se čuda mogu ponovno uprizoriti ne bi li ih snimili ako ih nismo prvi put snimili. Srećom pa živimo u vrijeme kad je mrežna komunikacija snimljena i tako čeka na nekom tvrdom disku ne bi li budućnost uvidjela kako je davno bila blizu.

@Jun02_19:00-21:00
Čudo bežično (al fakat): Bežični prijenos energije pomoću Teslinih povećala
Izvodi: Davor Emard
Čude se: Uuuuuuu, svi, ponovno, jer nam je toliko bilo dobro prvi put da smo sad pripremili kamere da to snimimo kak spada

Bežični prijenos energije još uvijek nije ušao u široku upotrebu iako ga je Tesla uspješno izveo početkom 20-tog stoljeća.

Da bi bolje saznali da li je on uz današnju tehnologiju moguć i koje tehnloške izazove on stavlja pred nas, biti će pokazano kako se od otpadnog materijala mogu napraviti teslina povećala (Tesla Magnifier) koja na udaljenosti od desetak metera prenose dovoljno energije da se upale svijetleće diode (LED).

Nad tim prototipom obavljena su detaljna mjerenja električkih veličina koja su dala prilično neočekivane rezultate.

Na osnovu mjerenja napravljeni su računalni modeli koji dobro opisuju ponašanje prototipa, dajući prikaz svih napona, struja i valnih oblika kao i polja u sustavu prijenosa energije.

Koristeći se računalnim modelom biti će objašnjena osnovna svojstva sustava i vizualno prikazano kako u prostoru i vremenu izgleda električno polje koje sudjeluje u prijenosu energije.

Očekuje se da će nam to pomoći da odgovorimo na najvažnije pitanja: da bismo efikasno prenijeti određenu količinu energije, bežično, kakav uređaj bismo trebali napraviti?

@Jun09_19:00-21:00
Prisjećanje: Tasteless
Arheolog: Aleksandar Erkalović

Tko bi rekao da je prije samo 15 godina mrežna komunikacija bila ekskluzivni klub u koji se lako moglo ući. Teže je bilo naći TV reklamu, radio reklamu, billboard, letak u poštanskom sandučiću, preporuku od trendsettera, opinion makera, PR i marketinških stručnjaka. Lišena pompozne medijske buke jedna je grupa ljudi tipkajući otkrivala Mrežu. Chatovi, MUDovi, prvi serveri, prve HTML stranice, prve igre lažnog mrežnog predstavljanja, prve provale u privatnost... I onda su došli poduzetnici, dizajneri, gurui, kustosi, teoretičari, narod, religija, PR, marketing, a možda ovih dana navrate i filmska i glazbena industrija. Arheologija. Suvremena.

@Jun16_19:00-21:00
Radionica: Programiranje za neprogramere
Radi: Marcell Mars
Oni: svi zainteresirani
Ca: AppJet

@Jun23_19:00-21:00
užasno je vruće...

@Jun30_19:00-21:00
neizdrživo vruće...